Секрети застосування нашатирного спирту для великого врожаю томатів

Активно розвиваючись, рослини тягнуть із ґрунту поживні речовини, і незабаром ґрунт збіднюється. Що робити? Годувати наші майбутні томати! І не «хімією», а спеціальною їжею, уважно читаючи інструкції на упаковках і точно дотримуючись дозуванн, інформує Публікація.

Такий простий та ефективний нашатир

Унікальною та цінною добавкою до раціону майбутніх томатів стане розчин аміаку, відомий нам як нашатирний спирт. Його переваги:

  • У ньому безліч азоту. Саме азот найбільше потрібен рослинам під час адаптації у відкритому ґрунті. Він допомагає зростати і надземній частині, і кореневій.
  • За рахунок підвищеного вмісту пніктогенів – азотистих сполук – розсада отримує захист від шкідників, грибків та бактерій.

Головне, пам’ятати про потрібну концентрацію препарату і користуватися захисною маскою та рукавичками. Для людини розведений нашатир нешкідливий, але запах може бути неприємним. Та й про можливу алергічну реакцію не треба забувати.

Коли томатам потрібен азот

  • у молодих рослин тендітні стебла. Є загроза того, що вони гнуться і ламатимуться під вагою врожаю;
  • стебло та крона жовтіють;
  • крона формується повільно, погано: листя дрібне, скручується в трубочку;
  • зростання куща уповільнюється чи зовсім припиняється.

Час процедур

Першу обробку варто проводити ще перед посадкою насіння, занурюючи їх у 1% розчин аміаку. Це збільшує схожість, а такоє знищує можливі грибки і бактерії.

Наступний – через тиждень після висадки у відкритий ґрунт, для кращого приживлення кущів та стимуляції розвитку. Як тільки з’являться 4 дорослі листи, готуюємо «чарівний еліксир»: 20 мл гідроксиду амонію на відро води. Достатньо влити під кожен корінь по три ст. ложки.

З початком цвітіння. Тут робимо концентрацію сильнішою: 54 мл аміаку на 10 л відстояної води. І не поливаємо, а обприскуємо кущі. Суміші вистачає на 10 рослин. Через 2-3 тижні процедуру повторюємо: це корисно для зав’язей.

Ну і просто при ознаках азотного голодування: жовтизні листя, затримці зростання пагонів та листя. На відро води беремо 2 флакони аміаку та поливаємо під кожен корінець по 0,5 літра. Постачальником азоту може стати тирса і суха трава. Їх вносять мульчуванням.

Кому ще корисний азот

Швидка нашатирна допомога стане в нагоді огіркам: при поганих зав’язях або повній їх відсутності, при уповільненні росту і плямистості листя. Плеті поливають, обприскують або протирають листя. Тут на 10 л води потрібно 10 мл гідроксиду амонію. При необхідності обробку повторюють за два тижні, підвищивши концентрацію.

Підживлюють і перці через 2-3 доби після висадки у ґрунт. Можна розчином пролити і ґрунт навколо кущів, щоб відлякати шкідників.

Важливо!

Розсаду перед підживленням нашатирем обов’язково треба полити. Це убереже її від можливих хімічних опіків.

Корисні рецепти

Для стимуляції плодів

10 л води, 10 мл 10% аміачного розчину, 10 мл яблучної есенції, 10 г господарського мила. Цією сумішшю обприскати зелені томати, що зав’язалися.

Від шкідників та інфекцій

На відро води 10 г господарського мила, 10 мл нашатирю. Сумішю обприскати уражені кущі.