10 золотих правил вирощування гарного врожаю перцю

Перець – досить вибаглива культура. Дотримуючись цих основних правил, ви гарантовано отримаєте хороший урожай, інформує Публікація.

1. Термін посівів

Перець потрібно висівати у строки, які дозволять отримати розсаду віком не менше 70 днів від появи сходів до посадки на постійне місце. Це дозволить одержати дві хвилі врожаю.

2. Ґрунт

Для перцю ґрунт потрібний більш пухкий, ніж для томатів. Кислотність грунту має бути близькою до нейтральної. Це означає, що потрібно особливо уважно стежити за добривами, які ви вносите в ґрунт.

За 2-3 тижні до висадки розсади перцю на грядки, внесіть у ґрунт компост, рибне, рогове або кісткове борошно відповідно до рекомендацій виробника.

3. Схема посадки

Краще висаджувати трохи більше 4 кущів на 1 кв.м. На перший погляд, може здатися, що для такої площі це замало. Але завдяки великій площі харчування перець розвине хорошу вегетативну масу, рослини будуть потужними та порадують багатим урожаєм.

4. Коронна квітка

Перець розвивається “поверхами”. Закладається розвилка на кілька гілок і з’являється перша квітка. Якщо його залишити, зав’яжеться перший плід. Як правило, він буває дрібним чи кривим. Утворення плода забирає дуже багато сил молодої рослини, що значно гальмує його зростання. Коронну квітку в обов’язковому порядку видаляємо, якомога раніше, ще на стадії бутона.

5. Плоди та зростання

Після закладки скелетних гілок перець зацвітає та дає кілька плодів. Поки ці плоди не досягнуть хорошого розміру, перець зупиняє зростання. Якщо ви бачите, що рослини розвинені слабо, і на них висить 2-3 нещасні перці, краще не чекати їх повної зрілості, а зняти їх набагато раніше. Плоди перцю їстівні у будь-якій стадії зростання. Після звільнення від плодів рослина знову піде на зріст, наростить безліч бічних пагонів і утворює набагато більшу кількість плодів.

6. Формування

Рослину найкраще вести у 2-3 стебла. Обов’язково видаляйте бічні пасинки, але слідкуйте, щоб не пошкодити основне стебло. Для цього видаляйте пасинки не від основного стебла, а над першим листом.

7. Підживлення

Через 2 тижні після висадки розсади перцю на постійне місце рослини можна починати підгодовувати. До того, як перший плід досягне своєї справжньої величини, підживлюйте рослину мінеральними азотними добривами. Органічному азоту потрібно досить багато часу, щоб розкластися в ґрунті та почати живити рослину, а мінеральний одразу надходить корінням.

Найкраще азотне добриво для перцю – кальцієва селітра (13-16% азоту і 19% кальцію), вона забезпечить рослини потрібним обсягом азоту, а кальцій потрібен для профілактики вершинної гнилі, від якої часто страждає перець.

Коли перший плід досягне типового для сорту розміру, потрібно переходити на фосфорно-калійні підживлення та проводити їх аж до збирання першої хвилі плодів. Можна використовувати сульфат калію, монофосфат калію, калімагнезію або робити настій попелу з додаванням оцту. Попіл дає два основні елементи: калій та кальцій, кислота переводить кальцій у доступну форму.

Після збору першої хвилі плодів потрібно знову дати азотне підживлення для стимуляції росту. Найкращим варіантом є сечовина або комплексне добриво з рівними частками азоту, фосфору та калію. Після формування плодів другої хвилі знову потрібен фосфор та калій.

8. Рослини-компаньйони

Перцям потрібно багато світла в період, коли рослини цвітуть та зав’язують плоди. Тому краще як рослина-компаньйона використовувати невеликі рослини, наприклад, базилік. Але аж до появи фарбування у перших плодів перцю потрібно буде стежити, щоб базилік не розростався і не створював тінь, для цього ароматну зелень базиліка систематично зрізаємо. Надалі тінь від приятеля перцям не завадить, оскільки вони дуже чутливі до зайвого освітлення сонця.

9. Обробка біопрепаратами

Обробки мікробіологічними препаратами на поверхні листя сприятливі для перцю. Перець схильний до різних грибкових захворювань, таких як фузаріоз, кладоспоріоз, борошниста роса, сіра і біла гнилизна та ін. Профілактичні обробки біофунгіцидами потрібно починати від моменту висадки розсади і проводити протягом усього сезону. Обробляти рослини потрібно раз на 7-10 днів.

10. Відмінності перцю від томатів

Для перцю велике значення має рівень вологості ґрунту. Перці краще розміщувати в окремій теплиці, щоби не вирощувати їх разом з томатами. За потребами у воді та вимогами до вологості повітря перець ближче до огірків, ніж до томатів.

Перець потрібно поливати часто і рясно, його коренева система поверхнева, мочкувата, не йде на велику глибину. Тому дуже важливо підтримувати вологість ґрунту в кореневій зоні. Для цього добре мульчувати грядку товстим шаром сухої органіки.

Перець не переносить розпушування, його коріння знаходиться близько до поверхні ґрунту, вони дуже тендітні і повільно відновлюються. Мульча не дасть ґрунту ущільнюватися після поливу.