Сходи буряка та моркви з’являться вже на 3 день: ефективний спосіб посіву насіння

Найтривожніший час для городника – період від посіву до появи перших сходів. Треба подбати, щоб земля не пересохла, паростки пробилися крізь верхній шар ґрунту, самі насіння не з’їли шкідники, не вразила гнилизна в сиру погоду, інформує Публікація.

Ось і починається постійне заглядання в город, ворожіння на тему “Зійде чи не зійшло”, спроби підсіяти нове насіння. А потім вони сходять усі разом, змушуючи активно проріджувати. Це не лише затратно, а й складно психологічно. У цій статті розповімо 2 способи, що прискорюють проростання насіння моркви та буряків.

Буряк

Прискорити появу сходів буряків на грядці допоможе попереднє пророщування. Для цього в невелику ємність, що закривається, треба насипати вологий кокосовий субстрат, додати насіння буряка і перемішати.

Ємність закривається кришкою, залишається за кімнатної температури до проростання. Пророслий буряк розкладається в канавку на грядці, присипається невеликим шаром землі. Поливається теплою водою. Сходити починає на 2-3 день. У такий же спосіб можна пророщувати і мангольд.

Морква

Морква сходить довго, іноді може пролежати землі до 3 тижнів. Багато в чому її швидкому проростанню перешкоджають ефірні олії, що містяться в насінні. Щоб вони зникли, і процес набухання прискорився, необхідно перед посівом провести замочування в гарячій воді.

Для цього насіння поміщається в марлю і опускається у воду, температура якої 60 градусів. Якщо опустити в таку воду руку, вона витримає нагрів, хоча вода на відчуття буде гарячою. Якщо рука не витримує температури, воду треба злегка остудити.

Насіння в гарячій воді залишаємо до остигання. Процедура проводиться тричі. Під дією гарячої води ефірні олії випаровуються, що значно прискорює проростання моркви.

Після третього замочування на грядці робляться борозенки, в які сіють насіння. Ще один плюс цього методу в тому, що набрякле насіння зручно сіяти поштучно. Присипати посіяну моркву краще кокосовим субстратом або іншим легким грунтозмішуванням.

Після цього грядку треба на 3-4 дні укрити нетканим матеріалом. Як правило, сходи з’являються третього дня. Іноді трохи пізніше, залежно від віку та особливостей насіння.

Ці методи особливо оцінять дачники вихідного дня, яким ніколи постійно стежити за городом, регулярно поливати рядочки, щоб пагони, що наклюнулися, не засохли. Виконавши вищеописані процедури, можна не турбуватися про сходи – вони з’являться швидко і дружно.