Що потрібно зробити, щоб на огірках не було пустоцвіту і всі квітки зав’язали плоди

Наближається час висадки розсади огірків у ґрунт на постійне місце, і дуже важливо не забути незабаром після висадки підгодувати нашу розсаду так, щоб абсолютно всі квіточки перетворилися на соковиті здоровенькі огірочки, інформує Публікація.

Через кілька днів (приблизно тиждень) після висадки розсади потрібно провести «інспекцію» наших саджанців та нагодувати їх. Насамперед потрібно розпушити землю і замульчувати, якщо ви не мульчували при посадці, то зробіть це прямо зараз.

Перевіряємо на наявність вусів та пасинків та прибираємо їх. Пам’ятаємо, що до 50 см висоти рослини всі пасинки і бутони потрібно видалити, оскільки огірок повинен спочатку набратися сил і наростити коріння. Ну а вуса при підв’язці на шпалеру – зайві нахлібники, які відбирають у рослини вологу і харчування. А для великого врожаю нам конкуренти не потрібні. Якщо ви вирощує огірок в одне стебло і прибираєте всі пасинки, то першу зав’язь можна не видаляти.

І після санобробки розпочинаємо внесення харчування. На цьому етапі нам потрібно нагодувати саджанці комплексно, а саме азотом, фосфором та калієм. Вибираємо будь-яке комплексне добриво для овочів, де міститься азот-фосфор-калій приблизно рівному співвідношенні + мікроелементи. Ідеальний зміст: азот-фосфор-калій 20:20:20. І розводимо його у воді у кількості 1 повна чайна ложка на 10 літрів води. Отриманий розчин виливаємо по літрі під кожну рослину.

І за наступного поливу цю процедуру повторюємо. Тобто виходить таке подвійне підживлення, яке допоможе огіркові і активно розвиватися, і зав’язати огірочки. Це підживлення допоможе не тільки прибрати пустоцвіт, але і уникнути пожовтіння зав’язі. Оскільки жовтіє зав’язь на огірках найчастіше через брак калію.

Надалі кожні 2 тижні потрібно підгодовувати огірки сумішшю зі столової ложки сульфату калію та половини столової ложки сечовини або аміачної селітри, розчинених у 10 літрах води.

Противники використання магазинних добрив для ліквідації нестачі калію застосовують попіл, але тут є нюанс. Попіл вилужує ґрунт, а огірки люблять слабо підкислений ґрунт. Так що попелом можна і нашкодити, якщо у вас на ділянці ґрунт не кислий.

У цьому випадку попел гасять оцтом. На склянку попелу беруть склянку оцту (9%), попіл додають у відро води та починають вливати оцет. Перемішують і залишають постояти доки не закінчиться реакція нейтралізації (шипіння та вирування зійде нанівець).

Застосування попелу, звичайно, натуральне, але менш ефективне. Підвищене внесення калію порушує баланс засвоєння азоту корінням огірка. І в цій ситуації рослині потрібне внесення додаткового азоту + мікроелементів.