Коли та чим потрібно підживити баклажани для гарного цвітіння та зав’язування пладів

Баклажан вибаглива рослина і вимагає особливого підходу. Після висадки у відкритий ґрунт одразу підгодовувати його не можна. Спочатку баклажан повинен перехворіти та пристосуватися до нових умов. На це у рослини йде 1-2 тижні. Але щоб у нього була хороша зав’язь, його треба все-таки вчасно удобрювати. Особливо баклажан потрібно підгодовувати під час цвітіння та зав’язування плодів, тому що саме в ці періоди рослині потрібні вітаміни, мінерали та інші мікроелементи, інформує Публікація.

Чим удобрювати в період цвітіння

Деякі садівники вважають, що баклажани під час цвітіння треба підгодовувати хімікатами, адже такі засоби зручно дозувати. Але все ж таки, це хімія, якою має бути менше як у рослинах, так і в ґрунті.

Садівники в основному удобрюють баклажан трав’яним настоєм, приготованим з таких трав, як кропива, конюшина та кульбаба.

Всі рослини дрібно рубають, змішують з гноєм та деревним попеломі заливають водою. Цю суміш настоюють протягом тижня, потім проціджують та розбавляють (0,5 л на 10 л води). Такою підгодівлею поливають рослину під час цвітіння під кущ.

Баклажани також добре цвітуть після підживлення азотно-фосфорним складом. У відро води додають чайну ложку сечовини та столову суперфосфату. Складом поливають баклажан під корінь.

Чим підгодовувати під час зав’язування плодів

У цей період баклажан потребує мінеральних підживлень, що містять макро- та мікроелементи, такі як азот, фосфор, калій, залізо, марганець та магній. Підживлення з азотом та фосфором зміцнюють зав’язь, імунітет, кореневу систему рослини. Їх містять селітра та суперфосфат. Азотні підживлення обов’язково розводять водою та поливають ними рослини під корінь.

Добрива з калієм та залізом покращують стан шкірки та м’якоті та сприяють збільшенню розмірів плода. Їх містить селітра калійна.

Всі ці добрива можна замінити однією речовиною – деревним попелом, оскільки у ньому міститься і фосфор, і калій та інші перелічені вище елементи.

Нею посипають грядки і саму рослина. Багато садівників також розводять попіл 0,5 л в 10 л води і отриманим розчином поливають кущ під корінь. Якщо баклажан підгодовувати своєчасно і добривам, яких він потребує, то ця рослина точно дасть багатий урожай.

Тільки слід пам’ятати, що для кожного періоду слід використовувати певні речовини: для цвітіння трав’яний настій або суміш із води, суперфосфату та сечовини, а для зав’язі – золу або засоби, що містять фосфор, азот, калій.